Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Ścigamy wandali!!

Aż chce się spacerować po mieście. Ogrody, trawniki, skwery tętnią życiem i bogactwem kolorów. Kwiaty pojawiły się ponownie na moście oraz przy ulicy Kościuszki. Tylko dlaczego to, co jednych cieszy, innym przeszkadza? Dlaczego znowu są tacy, którzy niszczą? Oczywiście na te pytania nie będziemy tutaj odpowiadali. Natomiast chcemy poinformować, że ścigamy tych, którzy niszczą. Kilka dni temu współdziałanie śremskiej Policji i Straży Miejskiej doprowadziło do zatrzymania wandala. Sprawa zakończy się w sądzie.

A zaczęło się tuż po północy. Oficer dyżurny śremskiej Komendy otrzymał informację od czuwającego przy monitoringu dyżurnego Straży Miejskiej, że dokonano wyrwania krzewu znajdującego się w donicy przy ulicy Kościuszki. Natychmiast we wskazane miejsce ruszyli policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Kiedy funkcjonariusze zbliżali się do Rynku dyżurny Straży Miejskiej poinformował dyżurnego śremskiej Policji o tym, że grupa czterech osób, z których jedna wyrwała krzew właśnie jest na moście. Policjanci błyskawicznie zawrócili i na moście wylegitymowali cztery młode osoby. 24 – letni mieszkaniec Psarskiego przyznał się, że wyrwał krzew z donicy. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,56 mg/l. W związku z popełnieniem wykroczenia przez 24 – letniego mieszkańca Psarskiego skierujemy na niego wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy także do mieszkańców Śremu. Jeżeli widzicie Państwo lub macie informacje o tym, że ktoś niszczy zieleń czy też piękne o tej porze roku kwiaty i krzewy ozdobne natychmiast prosimy o informacje.

Źródło: materiał prasowy KPP Śrem

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun