Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Dolsk, Informacje policyjne, Książ Wlkp., Powiat Śremski » Dzielnicowi z Dolska będą przeniesieni do Książa Wlkp.

Policjanci z rewiru w Dolsku od 1 lipca 2013 roku będą przeniesieni do Książa Wielkopolskiego, gdzie będą pełnili służbę w ramach Zespołu Dzielnicowych dla Gmin Książ Wielkopolski i Dolsk.

W tej sprawie Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Piotr Leciejewski skierował list do Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Dolsk. W nim szczegółowo wyjaśnia dlaczego utworzył jeden zespół dzielnicowych dla dwóch gmin.

W czerwcu 2010 roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zawarła umowę z gminą Dolsk dotyczącą wynajmu lokalu biurowego z przeznaczeniem dla Rewiru Dzielnicowych w Dolsku. Wygasa ona 30 czerwca 2013 roku. Wynajmowane pomieszczenia są w złym stanie technicznym, kontrole KWP w Poznaniu wskazywały na pilną konieczność podjęcia prac modernizacyjnych.

Burmistrz Dolska wielokrotnie składał deklaracje udzielenia pomocy poprzez podjęcie działań remontowych w tych pomieszczeniach. Niestety, na deklaracjach się skończyło. Komendant Powiatowy Policji w Śremie podjął zatem decyzję o przeniesieniu policjantów z Dolska do Książa Wielkopolskiego i utworzeniu Zespołu Dzielnicowych dla Gmin Książ Wielkopolski i Dolsk. Poinformował, że zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Dolsk będzie realizowane przez dzielnicowych oraz służbę patrolowo-interwencyjną i ruchu drogowego KPP w Śremie.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie. Fot. Jan Jerszyński (CC 2.5)

komentarze

  1. moderowany pisze:

    Interesujace informacje sa na tej stronie, wszystkiego
    naj…

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun