Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Śrem » Popłyną dla Patryka

Maratończyk Roman Bartkowiak podejmie próbę pobicia rekordu świata w pływaniu długodystansowym na wodach śródlądowych. Swój wyczyn dedykuje choremu na rdzeniowy zanik mięśni Patrykowi.

W dniu 20 lipca w południe z miejscowości Ksawerów koło Konina wystartuje śremski pływak Roman Bartkowiak. Wspólnie z nim popłynie siedmioosobowa sztafeta. Tworzy ją zespół pasjonatów sportu w wieku 10 – 58 lat. Do pokonania będą mieli 130 km rzeką Wartą. Na metę w Śremie dotrą następnego dnia ok. 18:00. W tym czasie planowane jest uroczyste zakończenie maratonu i sztafety pływackiej.

Równolegle z maratonem i sztafetą popłynie grupa kajakarzy. Do akcji „Płyniemy dla Patryka” przyłączyło się Stowarzyszenie Runner’s Power oraz klub rowerowy Żwawe Dziadki.

Roman Bartkowiak urodził się 13 marca 1949 roku. Jest instruktorem pływania oraz ratownictwa wodnego. W 2003 roku rozpoczął serię maratonów i sztafet. Małego Patryka i jego rodziców poznał podczas pracy na śremskim basenie. Patryk Nowak to trzyletni chłopiec dotknięty rdzeniowym zanikiem mięśni. Jest to choroba nerwowo-mięśniowa skracająca długość życia. Woda jest jedynym środowiskiem, w którym swobodnie porusza się, nurkuje i tańczy. Niezbędne są również inne formy rehabilitacji oraz korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Aktualnie nie jest dostępny żaden lek na tę chorobę.

Rdzeniowy zanik mięśni należy do grupy chorób, które nie są w Polsce uznawane za przewlekłe. Dlatego też rodzice Patryka zmuszeni są do walki o środki na leczenie i rehabilitację synka.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się w specjalnym serwisie internetowym www.plyniemydlapatryka.pl. Zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w oczekiwaniu na przybycie wszystkich uczestników akcji 21 lipca od 15:00.

Na podstawie informacji prasowych Komitetu Organizacyjnego Maratonu i Sztafety Pływackiej.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun