Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Śrem » Akt oskarżenia w sprawie utonięcia w Termach

Prokuratura Rejonowa Poznań – Nowe Miasto skierowała akt oskarżenia przeciwko ratownikom wodnym z Term Maltańskich w sprawie utonięcia 10-letniego Patryka.

W ubiegłym roku z okazji Dnia Dziecka dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie zorganizowano wyjazd na Termy Maltańskie. W basenie „sztuczna fala” 10-letni Patryk znalazł się pod wodą.  Ratownicy przystąpili do akcji reanimacyjnej, która trwała pół godziny. Następnie chłopiec został przewieziony do szpitala przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Po tygodniu zmarł.

Fot. Klapi (Wikimedia, CC 3.0)

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu trzech ratowników: „Stanisław W., Przemysław P. i Paweł Ł. są oskarżeni o to, że pełniąc obowiązki ratowników na terenie Term Maltańskich, będąc zobowiązanymi do opieki nad znajdującymi się w basenie osobami, dopuścili do samodzielnego korzystania z basenu „Sztuczna Fala” przez Patryka W., który nie miał ukończonych 13 lat i nie potrafił pływać. Oskarżeni zaniechali stałej obserwacji powierzchni wody, opuszczali wyznaczone stanowiska i w konsekwencji nie zauważyli tonącego chłopca i nie podjęli natychmiastowej akcji ratunkowej. Takim zachowaniem nieumyślnie doprowadzili do śmierci Patryka W. z powodu utonięcia. „

Jeden z ratowników, Stanisław W. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby oraz dozoru kuratora. Pozostali nie przyznali się do popełnienia przestępstwa i skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Na podstawie informacji prasowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun