Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Informacje policyjne, Powiat Śremski » Specjalistyczny radiowóz w śremskiej Policji

Śremska Policja posiada nowy nabytek. Jest nim ambulans pogotowia ruchu drogowego i kryminalistyki. Pojazd został wyposażony w specjalistyczny sprzęt dzięki Starostwu Powiatowemu w Śremie.

Śremscy technicy kryminalistyki oraz policjanci drogówki za sprawą specjalistycznego radiowozu będą mogli sprawniej wykonywać czynności na miejscach zdarzeń. Najpierw Komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Piotr Leciejewski wystąpił z wnioskiem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu o nieoznakowany pojazd marki Fiat Ducato. Następnie dzięki Starostwu Powiatowemu w Śremie, które przekazało 50 tys. zł, radiowóz został w pełni wyposażony i dostosowany do obsługi różnych zdarzeń. Ambulans wyposażony jest w m. in. samodzielny system ogrzewania, agregaty prądotwórcze, oświetlenie stałe i ruchome, laptopa, drukarkę, drabiny, łomy, przecinaki, łopaty i namiot kryminalistyczny.

Jak tłumaczy śremska Policja: „Na miejscach zdarzeń kryminalnych i drogowych policjanci często potrzebują bardzo specjalistycznego sprzętu. A wszystko po to, aby właściwie zabezpieczyć ślady kryminalistyczne niezbędne w procesie wykrywczym. Przeprowadzane przez funkcjonariuszy oględziny miejsca zdarzenia, szczególnie kiedy sprawca jest jeszcze nieustalony, są jednym z priorytetów pracy. A zdarzenia są różne, dochodzi do nich w przeróżnych miejscach, w dzień i w nocy, także w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.”

Policjanci podziękowali Starostwu Powiatowemu w Śremie za wsparcie finansowe podczas tegorocznego Święta Policji.

Na podstawie informacji KPP w Śremie. Fot. KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun