Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Nowy rok szkolny

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. A każdy uczeń potwierdzi, że najszybciej i zawsze niespodziewanie kończą się wakacje… Także tegoroczne dobiegły końca i uczniowie w całym kraju powitali w poniedziałek nowy rok szkolny.

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie rok szkolny rozpoczął się po raz dziewiętnasty w historii placówki. Uczniowie wciąż jeszcze w wakacyjnych nastrojach, nie zrażeni jesienną pogodą, stawili się szkolnej Sali gimnastycznej.

Uczniowie Ekonomika z niecierpliwością czekają na kolejne tygodnie szkolnej przygody. Szkoła to przecież nie tylko nauka, ale także rozwój osobisty, wspólna zabawa, nawiązywanie relacji społecznych, zdobywanie nowych umiejętności – o tym właśnie mówił podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2013 / 2014 dyrektor Piotr Karliński.

Dyrektor szczególnie powitał uczniów klas pierwszych. W tym roku są to przyszli ekonomiści, logistycy i informatycy. Przez najbliższe cztery lata będą kształcić się w systemie modułowym, by potem wyposażeni w wiedzę i umiejętności stanąć na rynku pracy oraz kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Będzie to także ważny rok dla tegorocznych maturzystów, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczęli końcowe odliczanie przed najważniejszym życiowym egzaminem. Jeszcze we wrześniu muszą zadeklarować, jakie przedmioty chcą zdawać podczas majowej matury oraz wybrać temat ustnego egzaminu z języka polskiego. W Ekonomiku na ostatniej prostej przed maturą staje 97 uczniów. Ich starsi koledzy w piątek mieli okazję odebrać dokumenty poświadczające zdobytych kwalifikacji zawodowych.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, dla których wczoraj zabrzmiał pierwszym w tym roku szkolnym dzwonek. Dużo sił, cierpliwości i zapału do nauki! Do kolejnych wakacji pozostały tylko 42 tygodnie, czyli 297 dni.

Katarzyna Grzegorczyk
Zespół ds. Promocji przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie

[nggallery id=308]

Fot. ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun