Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Uczniowie z Ekonomika na Poznańskim Salonie Maturzystów

Dnia 6.09 uczniowie klas 4 wraz z opiekunami wzięli udział w Poznańskim Salonie Maturzystów. Uczelnią – gospodarzem tegorocznej edycji była Politechnika Poznańska.

Swoją ofertę przedstawiały tam nie tylko poznańskie uczelnie, takie jak np. Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Przyrodniczy czy Uniwersytet Ekonomiczny, ale również uczelnie z Łodzi, Wrocławia, Krakowa czy Gdańska. Na stoiskach otrzymaliśmy ulotki i informatory oraz mieliśmy okazję porozmawiać ze studentami, którzy pokrótce opowiedzieli nam o swoich uczelniach.

O godzinie 9:30 udaliśmy się na wykład na temat matury z języka obcego. Z niego dowiedzieliśmy się jak wygląda egzamin oraz jakich błędów powinniśmy się wystrzegać. Następnie rozdzieliliśmy się i wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego. Na tych prezentacjach poznaliśmy nie tylko

kierunki proponowane przez uczelnie, ale dowiedzieliśmy się również jakie przedmioty i na jakim poziomie powinniśmy zdawać, żeby dostać się na dany kierunek. Później przyszedł czas na wykłady na temat matury z matematyki oraz języka polskiego. Zaciekawiły nas one przede wszystkim dlatego, że każdego z nas czeka w maju egzamin właśnie z tych przedmiotów. Ostatni wykład w którym wzięliśmy udział tego dnia był nieco inny niż wszystkie. Nosił temat „Reklama jako temat prezentacji maturalnej”. Zobaczyliśmy, że prezentację maturalną z języka polskiego można zrobić w naprawdę interesujący sposób.

Z pewnością wizyta na Salonie Maturzystów okazała się przydatna dla wielu osób, które jeszcze nie zdecydowały się na jakiej uczelni i kierunku zamierzają studiować.

Autor: Anna Limańska, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie; Fot. ZSE w Śremie.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun