Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Piotr Baron w Kinoteatrze Słonko

Gościem specjalnym III Międzynarodowego Weekendu Filmowego w Śremie był Piotr Baron, dziennikarz muzyczny radiowej „Trójki”. Przedstawił swoje przeżycia dotyczące muzyki i pracy w radiu.

Piotr Baron rozpoczął spotkanie swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości. Swoją przygodę z radiem rozpoczął już w szkole średniej. Razem z kolegą założył szkolną rozgłośnię, która nadawała podczas długich przerw. Baron z geografii często dostawał dwójki, więc nauczycielka powiedziała do niego „Ty nadajesz się tylko do radia”.

Piotr Baron pracę na Myśliwieckiej rozpoczął w 1984 roku. Zaczynał jako praktykant – W pracy w radiu jest długa droga od praktykanta do mikrofonu - wspominał. W 1986 zadzwonił do niego dyrektor programowy i poinformował go, że ma poprowadzić w zastępstwie za redaktora Manna poranne „Zapraszamy do Trójki”  - Nie spałem całą noc, przygotowywałem, to co mam powiedzieć - mówił dziennikarz.

Podczas spotkania dziennikarz wspominał swoje spotkania z artystami. Piotr Baron przedstawiał również swoje przeżycia z koncertów. W 1991 roku był w USA. Przez lokalnych dziennikarzy dotarł do managera Paula Simona. Udało mu się z nim porozmawiać przez telefon. Chciał się umówić z Paulem na wywiad. Artysta wówczas nie mógł, ale obiecał, że jak tylko znajdzie czas, udzieli wywiadu. Piotr Baron czeka do dzisiaj.

Piotr Baron podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat muzyki – Najważniejsza w odbiorze muzyki jest wyobraźnia – mówił. Obecnie istnieją dwa obiegi informacji muzycznej – radiowy i internetowy – Teraz ludzie wymieniają się spostrzeżeniami w Internecie, przesyłają sobie linki. Dziennikarz podał przepis na dobre radio – Radio musi mówić. Nie może być samej muzyki. W radiu liczy się człowiek.

Również publiczność w kinoteatrze miała możliwość wyrażania swoich przeżyć na temat muzyki, wykonawców i koncertów.

Piotr Baron w radiowej „Trójce” prowadził m.in. poranne i popołudniowe Zapraszamy do Trójki, Listę Przebojów Programu Trzeciego oraz Tu Baron. 4 listopada 2011 Piotr Baron za wybitne zasługi dla Polskiego Radia został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. 18 grudnia tego samego roku został nagrodzony Złotym Mikrofonem „za osobowość radiową i głos nierozerwalnie związany z Programem III Polskiego Radia”.

[nggallery id=316]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun