Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Śrem » Czy powstanie biblioteka na miarę XXI wieku?

W Śremie może powstać nowa biblioteka na miarę XXI wieku. Na ten cel miasto może otrzymać prawie 2 mln złotych z programu „Biblioteka Plus”.

Nowa biblioteka miałaby siedzibę w Collegium im. Heliodora Święcickiego przy ulicy Grunwaldzkiej. Jest to możliwe w związku ze zmianą przepisów w oddziałach zamiejscowych wyższych uczelni, według których nie można w nich prowadzić zajęć stacjonarnych. W budynku  zachowałaby się tylko pracownia nanotechnologii. Siedziba biblioteki byłaby jedna, nie byłoby filii przy ulicy Okulickiego, a budynek przy ulicy Kilińskiego byłby zwolniony.

W nowym pomieszczeniu zostałby zrobiony podział na pomieszczenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży, będzie również miejsce na mediateki w oparciu o nowoczesną technikę informacji. W piwnicach obiektu oprócz magazynów może pojawić się salka teatralna.

Podjęliśmy decyzję o przekazaniu budynku przy ul. Grunwaldzkiej 10 na rzecz Biblioteki Publicznej. Budynek zachowa tą samą nazwę jak również funkcję naukową. Taką decyzję podjęliśmy, ponieważ ubiegamy się o pieniądze z projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt ma na celu rozwój bibliotek. Możemy otrzymać prawie 2 mln zł [1 850 tys. zł - przyp. red.], które przeznaczymy na zaadaptowanie tego budynku na bibliotekę na miarę XXI wieku – mówił Burmistrz Śremu podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Aby skorzystać z tego programu biblioteka musi być właścicielem nieruchomości. W przypadku kiedy nie otrzymamy tych środków uchwała zostanie cofnięta - dodał Adam Lewandowski.

Budynek przy ulicy Kilińskiego mógłby zostać przeznaczony na aktywizację pokolenia 50+.

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun