Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » VIII Gala Wolontariatu

W auli im. Jana Pawła II odbyło się ósme spotkanie wolontariuszy, którzy są zrzeszeni w szkolnych klubach wolontariuszy i nie tylko.

Wolontariusze z Powiatu Śremskiego corocznie spotykają się na gali, podczas której nagradzani są najlepsi i najzdolniejsi. Wolontariusz to osoba, która bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Wynagrodzeniem dla niego jest satysfakcja, spełnienie własnych motywacji, poczucie sensu oraz uznanie innych.

Bardzo serdecznie chciałbym wam wszystkim podziękować, podziękować za to, co robicie na co dzień dla innych, za ten wasz dar, który przekazujecie innym potrzebującym ludziom, za te wasze wspaniałe, cudowne serduszka, które ofiarujecie wszystkim tym, którzy tego bardzo, ale to bardzo potrzebują - powiedział Starosta Śremski. Piotr Ruta życzył wolontariuszom, aby potrzebujących było jak najmniej. Natomiast Burmistrz Śremu powiedział, że obowiązkiem dorosłych jest stwarzanie warunków do pracy wolontariuszy.

Najlepszym wolontariuszem 2013 roku została Monika Kędzierska z Gimnazjum nr 1 w Śremie. W kategorii „Najlepszy klub wolontariatu” nominowane zostały szkolne kluby z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, Gimnazjum w Dolsku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie oraz Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Zwycięzcą został klub z Dolska.

[nggallery id=318]

Napisz komentarz

© 2013 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun