Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Zebranie wędkarzy z koła Śrem-Miasto

W niedzielę (26.01.) odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto. Podczas niego podsumowano ubiegły rok oraz nagrodzono najlepszych wędkarzy.

Prezes odczytał sprawozdanie Zarządu Koła

W czasie spotkania Zarząd Koła podsumował ubiegły rok. Najważniejszą inwestycją zrealizowaną przez Koło było wybudowanie wiaty nad śremskim zalewem. Miejsce odpoczynku i wspólnych rozmów stworzyły lokalne firmy budowlane. Budowę wsparli sami wędkarze. Wszyscy pracowali za darmo. Zarząd Koła w swoim sprawozdaniu podziękował budowniczym. W obecnym roku ma zostać zagospodarowany teren wokół wiaty poprzez posadzenie drzew i krzewów oraz stworzenie miejsca na grilla.

Jednym z celów koła wędkarskiego jest propagowanie sztuki łowienia ryb wśród najmłodszych. Uważamy, że najbardziej efektywną działalnością służącą wzrostowi naszych szeregów jest intensywna i zorganizowana praca z młodzieżą oraz propagowanie naszych celów – zaznaczył Zarząd Koła. W dniu 2 czerwca 2013 Koło Śrem-Miasto zorganizowało zawody z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały okazję do wędkowania pod czułym okiem opiekunów oraz obejrzenia z bliska radiowozu Policji. Funkcjonariusze wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą i na drodze. Pan Adrian Domański wykonał pokaz puszczania baniek mydlanych. W tej zabawie udział wzięło 84 dzieci. Każde otrzymało upominki ufundowane przez licznych sponsorów.

Młodzież brała udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgu w Poznaniu. Bardzo dobrą wiedzą na temat żerowania ryb i technik wędkarskich wykazał się Adam Andrzejczak, który dwukrotnie zdobył I miejsce na zawodach okręgowych.

Zarząd Główny PZW przyznał Kołu nr 127 Śrem-Miasto odznakę „Za zasługi dla PZW” za ponad 65-letnią działalność.

W zebraniu uczestniczył Burmistrz Śremu

W zebraniu uczestniczył Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski. Przedstawił plan inwestycji związanych z zagospodarowaniem nabrzeża Warty oraz Jeziora Grzymisławskiego. Zapowiedział budowę zejścia do promenady w okolicy Muzeum Śremskiego, dalszego ciągu bulwaru nad jeziorem od klubu żeglarskiego w stronę Grzymysławia oraz realizację inwestycji związanej z portem rzecznym. Wspomniał o remoncie 10,6 km wałów na terenie miasta.

Wędkarze poruszyli temat szlabanów przy dojazdach do rzeki. Burmistrz stwierdził, że zapory pozostaną, ponieważ nadal istnieje problem wywożenia śmieci i odpadów budowlanych. Przybyli zapytali wprost jaki jest sens istnienia szlabanów, skoro nie przynoszą rezultatów.

Na koniec zebrania nastąpiło uhonorowanie wędkarzy za ich działalność społeczną oraz osiągnięcia sportowe. Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego przyznał Andrzejowi Domańskiemu Złotą Odznakę PZW z Wieńcami, Janowi Augustyniakowi Srebrną Odznakę PZW, Bernardowi Pietrzakowi Medal za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa. Specjalne wyróżnienie – Odznakę Honorową za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego otrzymało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie.

W konkursie na Najlepszego Wędkarza Roku 2013 uhonorowano:

Kategoria: Seniorzy

 1. miejsce – Ostrowski Tomasz (241 pkt.)
 2. miejsce – Ostrowski Janusz (224 pkt.)
 3. miejsce – Kropacz Łukasz (202 pkt.)
 4. miejsce – Bruczyński Roman (194 pkt.)
 5. miejsce – Gradecki Jacek (193 pkt.)

W kategorii kobiet najlepsza była Krystyna Litke, która otrzymała 204 punkty.

Kategoria: Juniorzy

 1. miejsce – Dopierała Mateusz (198 pkt.)
 2. miejsce – Woźniak Patryk (192 pkt.)
 3. miejsce – Woroch Łukasz (165 pkt.)

Zarząd Koła nagrodził również najlepszych w konkursie o tytuł Mistrza Koła 2013.

Kategoria: Seniorzy

 1. miejsce – Ostrowski Janusz
 2. miejsce – Gradecki Jacek
 3. miejsce – Bruczyński Roman

W kategorii kobiet zwyciężyła Krystyna Litke.

Kategoria: Juniorzy

 1. miejsce – Dopierała Mateusz
 2. miejsce – Woźniak Patryk
 3. miejsce – Woroch Łukasz

[nggallery id=326]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun