Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej III

Prezentujemy wybrane interwencje Straży Miejskiej w Śremie w okresie od 28 stycznia do 11 lutego 2014.

 1. W dniu 28 stycznia ok. godz. 8:00 interweniowano w Nochowie w sprawie biegającego luzem psa. Na miejscu ustalono właścicielkę czworonoga, którą ukarano mandatem karnym oraz pouczono o obowiązkach spoczywających na właścicielu psa.
 2. W dniu 29 stycznia ukarano grzywną 30-letnią mieszkankę ul. Komorowskiego w Śremie za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez uprawnień.
 3. W minionym tygodniu wielokrotnie funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali w sprawie bezdomnych przebywających w warunkach zagrożenia zdrowia i życia na terenie Śremu.
 4. W dniu 31 stycznia ok. godz. 15.50 otrzymano zgłoszenie w sprawie biegającego luzem psa w Psarskiem. Funkcjonariusze ustalili właściciela, którego pouczono o obowiązkach ciążących na nim jako właścicielu zwierzęcia.
 5. W dniu 3 lutego funkcjonariusze Straży Miejskiej w Śremie interweniowali w związku z ptakiem, który nie mógł wydostać się z klatki schodowej bloku na ul. Przemysłowej. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszom udało się wypuścić kawkę przez okno.
 6. W dniu 3 lutego ok. godz. 16.15 ukarano grzywną 45-letniego mieszkańca ul. Okulickiego w Śremie za parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez uprawnień.
 7. W dniu 5 lutego ok. godz. 10.00 Dyżurny Straży Miejskiej przyjął informację o padłym zwierzęciu leżącym przy drodze na Gaj. Strażnicy Miejscy na miejscu ujawnili zwłoki dzika, miejsce oznaczyli taśmą oraz przekazano zlecenie ich usunięcia do firmy zajmującej się zbieraniem zwłok padłych zwierząt.
 8. W dniu 5 lutego ok. godz. 16.10 otrzymano zgłoszenie w sprawie biegającego luzem psa na ul. Chełmońskiego w rejonie Szpitala. Zwierzę zostało schwytane i przewiezione do kojca Straży Miejskiej. Na miejscu stwierdzono, że pies jest oznakowany co pozwoliło ustalić jego właściciela.
 9. W dniu 5 lutego ok. godz. 17.50 nieznany zgłaszający poinformował dyżurnego Straży Miejskiej, że na przystanku autobusowym przy ul. Gostyńskiej pozostawiono torbę a w niej kota. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Śremie udali się na miejsce (przystanek na wylocie ze Śremu w kierunku na Gostyń), gdzie zastali zgłaszającego, torbę, a w niej kota. Za betonową wiatą zauważyli śpiącego właściciela zwierzęcia (mieszkańca Dolska), który był nietrzeźwy. Znalezionego z jego podopiecznym przekazano pod opiekę rodziny. Mężczyźnie postawiono zarzut nieobyczajnego wybryku i ukarano go grzywną.
 10. Fot. Straż Miejska w Śremie

  W dniu 10 lutego 2014 r. ok. godz. 10.50 strażnicy miejscy interweniowali na ul. Moniuszki, gdzie na betonowym klombie spało dwóch mężczyzn. Na miejscu okazało się, że mężczyźni są znani z widzenia strażnikom z wcześniejszych interwencji, zaliczają się do kręgu bezdomnych i są pod znacznym wpływem alkoholu. Z jednym z nich nie nawiązano jakiegokolwiek kontaktu, wobec powyższego na miejsce wezwano lekarza Pogotowia Ratunkowego, który po przebadaniu zdecydował o jego zabraniu na Oddział Ratowniczy. Drugi mężczyzna został przewieziony do siedziby Straży Miejskiej, gdzie złożył wyjaśnienia, z których wynikało, że był zmęczony i nie miał siły dalej się przemieszczać. Za wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym wobec w/w mężczyzn skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

 11. W dniu 10 lutego ok. godz. 15.40 realizując rutynowe działania nałożone na czas ferii zimowych interweniowano na terenie Parku Odlewników Śremskich, gdzie dwie nieletnie dziewczynki przebywały na oblodzonym stawku. Dziewczynki były bez opieki.
 12. W dniu 11 lutego ok. godz. 16.00 interweniowano w Psarskiem w sprawie biegającego luzem psa. Ustalono jego właściciela, którego za dopuszczenie do swobodnego biegania psa w miejscu publicznym ukarano mandatem karnym.

Na podstawie informacji prasowej Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun