Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Drzwi otwarte w Ekonomie

W poniedziałek (3.02.) w murach śremskiego Ekonomika odbyły się „Drzwi Otwarte”.

3 lutego w województwie wielkopolskim rozpoczęły się ferie. Zwykle oznacza to, że życie w szkole zamiera na dwa tygodnie, bo uczniowie znikają w domowych czeluściach, by oddać się błogiemu lenistwu. Ale nie w śremskim Ekonomiku. Tu uczniowie żyć bez szkoły nie potrafią. W poniedziałkowy poranek – mimo rozpoczętych ferii – w szkole było gwarno i tłoczno. W szkolnej Sali gimnastycznej pojawili się nie tylko uczniowie Ekonomika, ale także ich młodsi koledzy – gimnazjaliści.

W tym roku bowiem, w naszej szkole, drzwi otwarte przyjęły nieco odmienną formę. Odbywały się one w pierwszym tygodniu ferii i główną atrakcją były zawody sportowe, w których brali udział zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie Ekonoma, czy innych szkół średnich. W sali luster, uczniowie mogli przeglądać ofertę naszej szkoły, wziąć udział w grze logistycznej itp.

Odwiedziłem szkołę trzy razy. Trzy razy wstałem we ferie rano i poszedłem do szkoły! Czy było warto? Dla ucznia Ekonoma nie była to specjalna nowość – oglądanie tego, co może ta szkoła mi zaoferować – jednak całkiem miło było spotkać znajomych.

Myślę jednak, że uczniowie gimnazjum, którzy zawitali w naszych skromnych progach, mogli być zadowoleni ze sposobu promowania naszej szkoły. Czekała na nich miła niespodzianka – przyjazna atmosfera (wyczuwalna nie tylko podczas drzwi otwartych, ale także na co dzień w naszej szkole!), uczniowie, z tego co wiem, chętni do opowiadania o szkole i doradzania, oraz mili nauczyciele. Czego chcieć więcej? Podczas tygodnia ‘Drzwi otwartych’ uczniowie Ekonomika dzielili się z gimnazjalistami swymi doświadczeniami i odczuciami. Już dziś radzili, jak zaaklimatyzować się w naszej szkole, z czego korzystać i jak zawiązać ciekawe przyjaźnie – także z nauczycielami.

Przyszli logistycy, spedytorzy, ekonomiści, handlowcy, sprzedawcy i informatycy nie tylko służyli radą, ale także brali udział w rozgrywkach sportowych. Była zatem piłka w każdym wydaniu, fitness i wiele sportowych emocji. Oj działo się ;)

Fot. i inf.: ZSE w Śremie

[nggallery id=328]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun