Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Kradli paliwo z samochodów

Śremska Policja zatrzymała pięcioosobową grupę złodziei paliwa oraz poszukuje pokrzywdzonych.

We wtorek (11.02.) po 21:00 funkcjonariusze patrolowali okolice parkingu samochodowego pod Mostem 23 Stycznia. Zauważyli trzy osoby stojące przy Suzuki Baleno na obcych numerach rejestracyjnych oraz dwie kolejne odchodzące od citroena. Wśród legitymowanych było trzech mężczyzn i 14-latek z gminy Krzywiń oraz kobieta z Rawicza.

Cała pięcioosobowa grupa podczas policyjnego legitymowania zachowywała się bardzo nerwowo. Nikt z grupy nie potrafił dokładnie określić w jakim celu przyjechali do Śremu. Policjanci zauważyli, że pod citroenem leżą rękawiczki oraz dwa noże. W samochodzie należącym do kobiety znaleźli baniak, lejek i klucze od pojazdów różnych marek.

W rozmowie z funkcjonariuszami jeden z mężczyzn przyznał, że przyjechali całą grupą do Śremu, aby ukraść paliwo. Policjanci zatrzymali złodziei. Cztery osoby trafiły do „policyjnych aresztów” w Komendach w Śremie i Środzie Wielkopolskiej. Natomiast 14-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że złodzieje paliwa przyjeżdżali do Śremu od ponad trzech tygodni tj. od 18 stycznia br. i działali na parkingach niestrzeżonych przy ul. Chłapowskiego, Kilińskiego, al. Solidarności i pod Mostem 23 Stycznia. Sprawcy głównie wyrywali wlewy paliwa od zaparkowanych samochodów różnych marek i ściągali etylinę do baniaków. Skradzione paliwo wykorzystywali na własny użytek - informuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer ds. prasowych w KPP w Śremie. Policjanci ustalają i szukają kolejnych pokrzywdzonych.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie. Fot. KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun