Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Śrem » Co drugi Polak kupił prezent walentynkowy

Prawie połowa Polaków kupiła prezent z okazji święta zakochanych w sieci. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyły się oferty internetowych perfumerii i księgarni oraz usługi kwiaciarni wysyłkowych.

Grafika: Grupa Allegro

Walentynki zagościły w kalendarzu polskich świąt stosunkowo niedawno, ale z roku na rok mają coraz więcej swoich zwolenników. Celebrowanie dnia zakochanych wiąże się nie tylko z wizytą w kinie czy restauracji. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Ceneo.pl, aż 48 proc. Polaków zamierza z tej okazji obdarować ukochaną osobę prezentem, z czego tylko 5 proc. ankietowanych zrobi to po raz pierwszy. Walentynkowe prezenty w większości przypadków mają charakter symboliczny, biorąc pod uwagę budżet jaki zamierzamy na nie przeznaczyć – najczęściej jest to kwota od 50 do 100 zł. Co ciekawe, najmniejsze zakupy robią kobiety – jedna trzecia z nich nie wyda więcej niż 100 zł, za to 11 proc. mężczyzn zadeklarowało kwotę powyżej 200 zł – mówi Joanna Bilińska z serwisu Ceneo.pl.

Chociaż kupując prezent z okazji święta zakochanych, można puścić wodze fantazji, to Polacy pozostają w tej kwestii raczej tradycjonalistami. Na szczycie listy walentynkowych prezentów królują kwiaty (16 proc.), perfumy (14 proc.) książki i płyty (11 proc.). Najmniej osób kupiło sprzęt elektroniczny i gadżety erotyczne. Chociaż i tak w przypadku „zabawek” dla dorosłych stajemy się odważniejsi, o czym może świadczyć rosnąca liczba sklepów w tej kategorii – w serwisie Ceneo jest już ich blisko 200.

Święto zakochanych to samo napędzająca się machina, dlatego nawet osoby, które do tego święta podchodzą sceptycznie, ostatecznie kapitulują i z myślą o swoim partnerze kupują walentynkowy prezent. Nic dziwnego, że dla handlowców luty, to po świętach Bożego Narodzenia, najgorętszy okres w roku. Boom zakupowy dotyczy zarówno sklepów tradycyjnych, jak internetowych. Jak wynika z badania Ceneo.pl, aż 44 proc. Polaków w tym roku zrobi zakupy online. – Są wśród nich osoby, które na co dzień robią zakupy w internecie, ale też takie, które skusiła atrakcyjna oferta sklepu. Walentynki wypełniły lukę w handlu między świętami Bożego Narodzenia a startem sezonu wiosennego. Sklepy już w styczniu rozpoczęły kampanie walentynkowe, wprowadziły do oferty produkty z limitowanych walentynkowych kolekcji, promocje i rabaty. W tym czasie ruch w sklepach internetowych rośnie o ok. 20 procent – mówi Joanna Bilińska.

I tak wśród specjalnych ofert znaleźliśmy m.in. intymną sesję dla dwojga w sklepie prezentmarzen.com, weltbild.pl zachęca do zakupu prezentów na wesoło (np. wieszak na szczoteczkę do zębów „Serduszko”), a Komputronik pendrive’a Love.

Przed zakupami warto też zapoznać się z listą najmniej pożądanych prezentów. Znalazła się na niej m.in. bielizna wyszczuplająca, maskotki, kosmetyki takie jak: dezodorant, krem na zmarszczki, żel zwalczający cellulit czy szampon przeciwłupieżowy, a także gadżety w kształcie serca lub ze zdjęciem partnera.

Dziękujemy grupie Allegro za nadesłane materiały. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1196 internautów w dniach 31.01-03.02.2014 r., techniką ankiety komputerowej (CAWI). W badaniu największą, bo 33 proc. grupę stanowiły osoby między 18. a 30 rokiem życia. Kobiety – 47.91%, Mężczyźni – 52.09%.

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun