Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Święto Patrona w śremskim Ekonomiku

Początek marca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego to tradycyjnie czas na obchody Święta Patrona.

Zgodnie z tą tradycją we wtorek, 4 marca uczniowie i nauczyciele Ekonomika uczcili pamięć o Cyrylu Ratajskim. Była to okazja, by podczas szkolnej uroczystości, przypomnieć postać zasłużonego poznańskiego działacza i patrioty. Dyrektor szkoły Piotr Karliński wspomniał o największych zasługach Ratajskiego, a uczennica przedstawiła felieton dotyczący miejsca autorytetów w życiu młodych ludzi. Dla zebranych w szkolnej sali gimnastycznej gości, uczniów i nauczycieli Samorząd Uczniowski przygotował mały spektakl teatralny. Dzięki młodym aktorom zebrani mogli odbyć małą podróż w czasie i przyjrzeć się opowiedzianej z przymrużeniem oka historii powstawania Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie. Na placu budowy odbył się casting, w wyniku którego wyłoniono nauczycieli i dyrekcję powstającej placówki. Było wesoło przede wszystkim dlatego, że nauczyciele zasiadający na sali wśród uczniów mogli w spektaklu odnaleźć parodie samych siebie.

Bardzo ważnym momentem wtorkowej uroczystości było podpisanie porozumienia między Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie a 6 Batalionem Chemicznych Sił Powietrznych w Śremie. Podpisany akt zapoczątkuje współpracę Ekonomika ze śremską jednostką wojskową. Obie strony wyraziły nadzieję, że ta współpraca będzie owocnym połączeniem doświadczenia, wiedzy i umiejętności fachowców szóstego batalionu chemicznego z energią i zapałem młodzieży kształcącej się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Uroczystego podpisania porozumienia dokonali dowódca 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych ppłk mgr Bogusław Marek, a także dyrektor ZSE Piotr Karliński.

Współpraca obu placówek dotyczyć będzie kształtowania postaw patriotycznych, kultywowania tradycji i historii oraz kształcenia młodzieży. Dzięki temu możliwe będzie wzbogacenie oferty edukacyjnej i wychowawczej Ekonomika, który od września tego roku kształcił będzie w klasach m.in. z innowacją logistyka wojskowości.

Tekst i fot: ZSE w Śremie.

[nggallery id=332]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun