Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Kultura, Wydarzenia » Spotkanie ze Zbigniewem Gordziejem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w śremskim kinoteatrze odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Gordziejem.

Zbigniew Gordziej jest polskim poetą, członkiem Związku Literatów Polskich. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Obecnie prowadzi Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, w którym przebywają osoby niepełnosprawne fizycznie.

Debiutował w 1982 roku wierszem „Rozmowa” opublikowanym w Przeglądzie Konińskim. Pierwszy zbiór wierszy pt. „Bezdomni w Domu” ukazał się w 1992 roku. Jego wiersze tłumaczono na wiele języków w tym: czeski, ukraiński, węgierski.

Zbigniew Gordziej redagował książki poetyckie i prozatorskie. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów literackich. Publikował felietony, recenzje książek poetyckich i prozatorskich oraz inne artykuły w prasie ogólnopolskiej i lokalnej.

Poeta otrzymał w 1999 roku Srebrny Krzyż Zasługi. W latach 2007-2011 pełnił funkcję prezesa Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Inspiracją dla Zbigniewa Gordzieja są góry, a w szczególności Tatry. W swojej twórczości porusza problemy bytowe człowieka. Pisze wiersze o ludziach, których znał i których już nie ma. Staram się pisać w oparciu o trzy zasady: emocje, wiedzę i logikę wypowiedzi – mówił poeta.

Podczas spotkania przedstawił swoją twórczość. Podzielił się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat poezji.

[nggallery id=334]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun