Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Informacje policyjne » Wielomiesięczne śledztwo zakończone sukcesem

Sukcesem śremskich policjantów zakończyła się sprawa napadu ma konwój sprzed kilkunastu miesięcy.

W grudniu 2012 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie otrzymała zgłoszenie o napadzie na konwój, który przewoził utarg lokalnej sieci sklepów w kwocie ponad 161 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło na parkingu przed sklepem przy ul. Gostyńskiej. Policję powiadomił ochroniarz z konwoju, który podczas napadu był w sklepie po ostatni utarg.

Według jego relacji wynikało, że gdy udał się do sklepu, drugi konwojent siedział z zebranym wcześniej utargiem w samochodzie. Wówczas pewien napastnik otworzył drzwi auta, gazem pieprzowym obezwładnił ochroniarza, ukradł torbę z pieniędzmi i uciekł.

Z powodu niewykrycia sprawcy napadu w kwietniu zeszłego roku śledztwo umorzono. Jednak grupa policjantów ze śremskiej komendy nadal pracowała nad tym zdarzeniem.

Po roku nastąpił przełom. Detektywom udało się ustalić sprawców napadu. Jednym z nich okazał się zgłaszający zdarzenie ochroniarz, 36-letni Stanisław P. z powiatu kościańskiego. On razem ze swoim bratem i kolegą, którzy również byli ochroniarzami zaplanowali cały napad. Gdy podejrzany konwojen przebywał w sklepie, drugi z napastników obezwładnił konwojenta siedzącego w samochodzie, ukradł torbę z utargiem i uciekł w kierunku ulicy Rzemieślniczej. Tam czekał na niego trzeci podejrzany. Sprawcy najpierw łup ukryli w lesie w rejonie Nochowa. Kiedy go stamtąd zabrali, to podzielili ponad 161 tysięcy złotych między siebie.

Warto dodać, że sprawa od początku była bardzo trudna, bo ochroniarz, który powiadomił o zdarzeniu utrudniał postępowanie, unikał czynności policyjnych, a przede wszystkim składał fałszywe zeznania - informuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer ds. prasowych.

Sprawcy usłyszeli też zarzuty i zostali przesłuchani. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu i grozi im do 12 lat więzienia.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun