Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej VI

Interwencje Straży Miejskiej w Śremie w okresie od 26 marca do 7 kwietnia 2014 roku.
 1. W dniu 26 marca interweniowano w m. Psarskie w sprawie biegającego tam luzem bezpańskiego psa rasy podobnej do wilczura. Na miejscu strażnicy miejscy schwytali psa, którego dostarczyli do schroniska w Gaju.
 2. W dniu 26 marca ukarano grzywną w wysokości 100 zł 33–letniego mieszkańca ul. Komorowskiego za niezastosowanie się do znaku drogowego „zakaz zatrzymywania” na ul. Chłapowskiego w Śremie.
 3. W dniu 27 marca ukarano grzywną w wysokości 100 zł 36-letnią mieszkankę ul. Paderewskiego za niezastosowanie się do znaku „zakaz ruchu w obu kierunków” na ul. Modrzewskiego w Śremie.
 4. W dniu 28 marca ok. godz. 20.25 otrzymano zgłoszenie w sprawie biegającego luzem psa w rejonie Parku im. Puchalskiego. Na miejscu strażnicy miejscu ustalili właścicielkę zwierzęcia, z którą przeprowadzili rozmowę pouczającą na temat zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Kobiecie zaproponowano mandat karny, którego nie przyjęła, w związku z czym zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kościanie.
 5. W dniu 29 marca ok. godz. 17.10 otrzymano zgłoszenie, że przy Ośrodku Zdrowia na ul. Mickiewicza leży mężczyzna. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które zabrały mężczyznę na Szpitalny Oddział Ratunkowy.
 6. W dniu 31 marca ukarano grzywną w wysokości 100 zł 36-letnią kobietę za parkowanie na kopercie na ul. Okulickiego w Śremie.
 7. W dniu 2 kwietnia mieszkaniec osiedla przy ul. Modrzewskiego poskarżył się na dwóch młodych mężczyzn, którzy przyszli z psem na plac osiedlowy, pies załatwił się na trawniku a oni nie poczuwali się do usunięcia nieczystości. Chłopcy nie mieli ukończonych 17 lat, więc nie podlegali postępowaniu mandatowemu, dlatego zaprzestano na pouczeniu ich i zobowiązano do uprzątnięcia nieczystości.
 8. W dniu 2 kwietnia ok. godz. 15.50 otrzymano zgłoszenie w sprawie zakłócania spokoju przez jednego z mieszkańców przy ul. Chopina poprzez puszczanie głośnej muzyki. Na miejscu potwierdzono treść zgłoszenia, przeprowadzono rozmowę ze stronami a sprawcę, który odwrotnie przyciszył odbiornik, pouczono.
 9. W dniu 3 kwietnia ukarano grzywną w wysokości 300 zł i 6 punktami karnymi 38-letniego mieszkańca ul. Zachodniej za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej gdy nadawany był sygnał czerwony na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną.
 10. W dniu 5 kwietnia ok. godz. 9.30 przyjęto zgłoszenie, że po osiedlu przy ul. Poznańskiej błąka się czarny kundel. Pies został schwytany i odwieziony do schroniska w Gaju. Godzinę później podobny przypadek zgłoszono z Promenady nad Wartą. W tym przypadku powiadomiono właściciela, gdyż pies do obroży miał przypiętą tabliczkę z numerem telefonu.
 11. W dniu 5 kwietnia o godz. 9.45 zgłoszono spożywanie alkoholu na terenie szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. Sprawcy zostali ujęci i ukarani mandatami za spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów na terenie szkoły. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy osiedla Helenki.
 12. W dniu 5 kwietnia o godz. 11.40 przyjęto zgłoszenie o spalaniu odpadów na terenie ogrodów działkowych przy ul. Staszica. Na miejscu okazało się, że użytkownik działki wędził kilka kiełbasek w wymyślnej konstrukcji. Od czynności odstąpiono, gdyż nie stwierdzono popełnienia wykroczenia, a zgłaszającym był prawdopodobnie skonfliktowany ze sprawcą sąsiad.
 13. W dniu 5 kwietnia o godz. 21.40 strażnicy miejscy udali się na ul. Kilińskiego, gdzie doszło do potrącenia sarny przez kierującego pojazdem. Zwierzę nie przeżyło kolizji, a strażnicy spowodowali usunięcie zwłok, gdyż do zdarzenia doszło w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego i kołowego.
 14. W dniu 6 kwietnia ukarano grzywną mieszkańca budynku przy ul. Powstańców Wlkp. za zakłócanie spokoju sąsiadom poprzez puszczanie głośnej muzyki.
 15. W dniu 6 kwietnia ukarano grzywną w wysokości 100 zł 21-letniego mieszkańca Dalewa za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym tj. na ul. Piłsudskiego.
 16. W dniu 7 kwietnia strażnicy miejscy interweniowali w przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 6, gdzie trzymane w wolierze bażanty zakłóciły spoczynek nocny mieszkańcom pobliskiego budynku mieszkalnego. Zobowiązano dyrekcję przedszkola do podjęcia kroków przeciwdziałających występowaniu uciążliwości dla sąsiadów.

 17. W dniu 7 kwietnia ok. godz. 13.43 otrzymano zgłoszenie od kierującej pojazdem, że jadąc ul. Dąbrowskiego koło pojazdu zaklinowało się w otwartej studzience kanalizacji sanitarnej. Na miejscu okazało się, że kobieta najechała kołem na pokrywę, która ustawiła się w pozycji pionowej a na niej zawiesił się pojazd. Strażnicy Miejscy wraz z życzliwymi mężczyznami uwolnili pojazd z pułapki, miejsce zabezpieczyli a o zdarzeniu powiadomili firmę wodociągową.
 18. W dniu 7 kwietnia ukarano grzywną w wysokości 300 zł oraz 6 punktów karnych 40-letniego mieszkańca ul. Wschodniej za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej gdy nadawany był sygnał czerwony na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną.

Na podstawie informacji prasowej Straży Miejskiej w Śremie. Fot. Straż Miejska w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun