Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Kultura, Wydarzenia » Śremsong w toku

Od wtorku w Hali Bazar rozbrzmiewają piosenki religijne. A to za sprawą XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong.

Początki Śremsongu sięgają 1991 roku. Wtedy w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się pierwszy rejonowy przegląd piosenki religijnej. Od 2010 roku impreza ma zasięg ogólnopolski.

W tym roku podczas przerw w przesłuchaniach na scenie wystąpili goście: Grupa taneczna z Przedszkola Św. Jana Pawła II w Lesznie, Katolicka Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Śremie, Zespół z ZSO w Śremie oraz kapela góralska „Zbyrcok”.

W jury zasiadają: Małgorzata Binkowska – aktorka, przez 17 lat związana z Teatrem Animacji w Poznaniu, obecnie dziennikarka TVP Poznań; Kinga Kielich – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena, przez osiem lat zasiadała za radiową konsoletą i mikrofonem; Tomasz Cofta – wokalista, gitarzysta, aktor scen muzycznych, absolwent Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu oraz student Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku Edukacja Muzyczna.

[nggallery id=348]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun