Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Główna, Śrem » Będzie nowa ulica Chłapowskiego

Już niedługo ruszy przebudowa ulicy Chłapowskiego – arterii Jezioran. Powstanie nowa sygnalizacja świetlna z radarowym pomiarem prędkości.

Zamiast wysepki sygnalizacja świetlna (archiwum)

Arteria Jezioran zostanie zmodernizowana od skrzyżowania z ulicą Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Staszica. Ważnym elementem przebudowy drogi jest likwidacja wyspy rozdzielającej pasy ruchu przy galerii handlowej „Jubilat”. W tym miejscu powstanie wzbudzana sygnalizacja świetlna z radarowym detektorem prędkości. Na wysokości restauracji Tropicana wybudowane zostaną zatoczki autobusowe. Nastąpi korekta łuków zjazdów, skrzyżowań i unormowanie systemu parkowania pojazdów osobowych w pasie drogowym.

W ramach remontu przewiduje się także przebudowę nawierzchni jezdni, zjazdów do nieruchomości, kanalizacji deszczowej, wpustów, lamp oświetlenia ulicznego oraz przestawienie systemu monitoringu miejskiego. Inwestycja realizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Śremie przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Śremie.

Ulica Chłapowskiego jest arterią dla osiedla Jeziorany. Ma długość około 1 kilometra i szerokość 7 metrów. Trasą tą prowadzona jest Komunikacja Gminy Śrem. Ulica objęta jest strefą ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Tagi:

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun