Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Marihuana u 16-latki

Fot. sxc.hu

Podczas policyjnego patrolu zatrzymano 16-letnią dziewczynę, która miała przy sobie woreczek z marihuaną.

W nocy z 13 na 14 czerwca około 1:00 dzielnicowi z Książa Wielkopolskiego i Dolska patrolowali teren ośrodka rekreacyjnego w Jarosławkach. W rejonie plaży zauważyli zaparkowane BMW, w którym znajdowały się cztery osoby. Podczas legitymowania osoby te zachowywały się nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić zawartość torebki 16-latki. Znaleźli w niej młynek do rozdrabniania marihuany oraz bibułki. Ponadto dziewczyna miała przy sobie zwitek z zawartością suszu roślinnego.

Dziewczyna została przewieziona do śremskiej komendy. Podczas przeszukania funkcjonariuszka znalazła w bieliźnie dziewczyny kolejny zwitek z suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że znalezisko to marihuana. Nieletnia została przewieziona do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu, a po południu została przesłuchana i przekazana matce.

„Prowadząc działania pn. „Zabezpieczenie Sezonu Letniego 2014 r.”  planujemy m. in.: aktywny udział w inicjatywach organizowanych na terenie powiatu śremskiego, (…) chcemy organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na obozach i koloniach, podczas których będziemy promowali bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach. Będziemy kontynuowali działania mające na celu badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz sprawdzanie stanu technicznego pojazdów. Już kontrolujemy miejsca gromadzenia się nieletnich, kontrolujemy miejsca potencjalnej dystrybucji narkotyków, miejsca sprzedaży alkoholu i papierosów, pod kątem prowadzenia jej zgodnie z wymaganiami ustawowymi, kontrolujemy też plaże i kąpieliska.”

Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

komentarze

  1. młodzian pisze:

    Super, teraz wracając w nocy od znajomych będę się czuł dużo bezpieczniej! Mniej potencjalnie wyluzowanych ludzi, za to więcej najebanych i skłonnych do sprzedania mi kilku kopów w żebra

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun