Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Sport » Podsumowanie sezonu „Przedszkolaków” z Warty

Przedszkolaki to najmłodsza grupa wiekowa w klubie sportowym Warta Śrem, która przewidziana jest dla dzieci z roczników 2007 i młodszych.

Młodzi piłkarze swoją przygodę w klubie rozpoczęli wraz z końcem wakacji, początkowo grupa liczyła 10 chłopców. Przez pierwsze miesiące zawodnicy ćwiczyli na boiskach w Parku Miejskim. Od listopada grupa „Przedszkolaków” przeniosła się do sali. Treningi odbywały się 2 razy w tygodniu przy odlewni oraz przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie.

Podczas zajęć na sali dzieci pod okiem trenerów szlifowały swoje umiejętności czucia piłki, nie zabrakło także ćwiczeń ogólnorozwojowych. We wszystkich formach gier i zabaw miały częsty kontakt z piłką. Każdy trening zakończony był rozegraniem meczu.

Od połowy grudnia w celu podniesienia motywacji młodych zawodników wprowadzono nagrodę, którą jest puchar przechodni dla najlepszego zawodnika treningu, który zdaniem trenera wykazywał najwięcej chęci do ćwiczeń, a jego zachowanie było nienaganne.

Przedszkolaki nowy rok rozpoczęli turniejem rodzinnym, w którym to mieli okazję stawić czoła reprezentacji rodziców. Meczom towarzyszyła wspaniała atmosfera.

W kwietniu zainaugurowaliśmy rozgrywki z cyklu „Drybluj jak Messi”. Turniej rozgrywany był raz w miesiącu na boisku Koziołka Poznań. Nasi podopieczni mogli wykorzystać zdobyte umiejętności. Podczas trzech turniejów nasi mali piłkarze musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnymi drużynami, ale także z pogodą, która za każdym razem sprawiała psikusa. Pomimo tego z twarzy dzieci nie znikał uśmiech, a z meczu na mecz chęć wygranej była coraz większa.

Dnia 1 czerwca z inicjatywy trenerów i rodziców zorganizowano piknik z okazji „Dnia dziecka”, tematem przewodnim była dobra zabawa w rodzinnej atmosferze. Spotkanie miało charakter dość nietypowego treningu, ponieważ rodzice ćwiczyli razem z dziećmi.

Z końcem czerwca liczba młodych piłkarzy wzrosła do 34. Sezon zakończył trening, na którym każde dziecko otrzymało puchar jako nagrodę za trud włożony w zajęcia.

Informacja: KS Warta Śrem.

Tagi:

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun