Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Interwencje policji

Prezentujemy wybrane interwencje śremskiej w policji w ostatnim okresie.

W piątek (29.08.) około 15:45 w Księginkach przeprowadzono kontrolę prędkości. Rekordzistą był 32-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Jechał Saabem w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h. Mężczyzna oświadczył, że spieszył się na wesele. Policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie pirata drogowego.

Tuż przed 20:00 policjanci prewencji w Śremie przed blokiem zauważyli mężczyznę, który trzymał rozpalonego tzw. skręta. Na widok policjantów 26-letni śremianin zgniótł skręta w dłoni, a podczas legitymowania zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna posiada woreczek foliowy z suszem roślinnym oraz młynek do rozdrabniania marihuany. Badanie wykazało, że w woreczku znajduje się marihuana.

Około 20:15 w Psarskiem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Passata, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Śrem. Okazało się, że mężczyzna posiada, orzeczony przez sąd, zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto VW nie został poddany badaniom technicznym w wyznaczonym terminie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Trzy godziny później na ulicy Szkolnej w Śremie zatrzymano rowerzystę, który jechał bez oświetlenia. 19-letni mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Uzyskał wyniki – 0,25 mg/l oraz 0,23 mg/l.

W sobotę (30.08.)  pół godziny po północy policjanci drogówki na ulicy Nowowiejskiego w Śremie zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Passata. Samochodem kierował 20-letni mieszkaniec miasta. W bagażniku pojazdu miał schowaną niebieską lampę błyskową z wtyczką samochodową. Według artykułu 96 a kodeksu wykroczeń posiadanie takiej lampy jest nielegalne.

W poniedziałek (1.09.) w Żabnie zatrzymano do kontroli drogowej dwóch bliźniaków jadących rowerami. Okazało się, że bracia, mieszkańcy powiatu śremskiego, byli w stanie nietrzeźwości.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun