Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Ciekawostki, Śrem » Jedno czy dwukierunkowa

W tym roku zmodernizowano nawierzchnię ulic Bora-Komorowskiego, Okulickiego i Grota-Roweckiego. Ostatnio wykonano oznakowanie na jezdni. W niektórych miejscach jest ona niepoprawna.

Mowa między innymi o fragmencie ulicy Okulickiego (od siedziby Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego do ulicy Grota-Roweckiego). Jest to droga jednokierunkowa oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi pionowymi. Po ostatnim malowaniu pasów na jezdni powstały dwa pasy ruchu. Nic w tym dziwnego, ale przed przejściami dla pieszych namalowano linie podwójne ciągłe, które stosuje się do rozdzielenia pasów o przeciwnych kierunkach ruchu.

Jest to błąd drogowców, którzy powinni namalować linie pojedyncze ciągłe, aby rozdzielić pasy ruchu o tym samym kierunku. Nowe oznakowanie poziome wywołało również małe zamieszanie wśród kierujących, którzy parkują swoje pojazdy przy tej ulicy. Zamiast parkować po prawej stronie jezdni, niektórzy kierowcy zaczęli zostawiać swoje auta po lewej tuż za znakiem „zakaz zatrzymywania”. Wielu z nich otrzymało wezwania do Straży Miejskiej w celu wyjaśnienia sprawy.

[nggallery id=389]


Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun