Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Jubileusz Pasjonatów

Pasjonaci muzyki spotkali się już po raz dwudziesty. W tym miesiącu wspominana była Agnieszka Osiecka. Gościem specjalnym była jej córka.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Pasjonaci – Ocalić od zapomnienia” odbyło się w lutym 2012 roku. Początkowo skierowane była dla osób w wieku powyżej 50 lat. Jednak po kilku imprezach usunięto z tytułu dopisek „50+”. Spotkanie moderuje największy pasjonat muzyki w Śremie – pan Zbyszek Hoppe. W swoim domu zgromadził tysiące płyt winylowych, książek oraz publikacji o piosenkarzach i zespołach. Zawsze w ciekawy sposób prezentuje wybrane gwiazdy.

W tym miesiącu wspominaliśmy Agnieszkę Osiecką – polską poetkę, autorkę tekstów piosenek, pisarkę, reżyser teatralną i telewizyjną, dziennikarkę. W pierwszej części spotkania swoje wspomnienia opowiedziała córka artystki – Agata Passent. W przerwie każdy z przybyłych został poczęstowany jubileuszowym tortem, który wspólnie podzielili pani Ewa Kaźmierczak i pan Zbyszek.

Druga część imprezy należała do pana Zbyszka. Zaprezentował kilkanaście utworów, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka.

[nggallery id=390]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun