Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Światowy Dzień Turystyki w Śremie

Śrem był gospodarzem tegorocznych Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. W Kinoteatrze Słonko spotkali się turyści i osoby z wielkopolskiej branży turystycznej.

Podczas oficjalnej części zaprezentowane zostały atrakcje turystyczne regionu śremskiego. Omówiono także działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w dziedzinie turystyki.

Podczas spotkania Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Maciej Wituski, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Wojewódzkiego wręczyli odznaki honorowe „Za Zasługi dla Turystyki”. Wyróżnienia otrzymali: pan Zdzisław Żeleźny za wieloletnią działalność społeczną, popularyzację krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wkład w rozwój turystyki na terenie regionu śremskiego; Związek Harcerstwa Polskiego – Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 za działalność wychowawczą, edukacyjną oraz organizowanie przedsięwzięć związanych z rozwojem zainteresowań i specjalności w zakresie turystyki i krajoznawstwa; Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości za rozwój turystyki w naszym regionie oraz wkład w tworzenie regionalnej infrastruktury turystycznej i promocję Wielkopolski.

Dzisiaj rozstrzygnięto II edycję konkursu fotograficznego o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki w celu uświadomienia znaczenia turystyki i jej wpływu na wartości społeczne, polityczne, gospodarcze i kulturowe. To najważniejsze cykliczne święto branży turystycznej obchodzone jest na świecie 27 września każdego roku.

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki to najważniejsza tego typu impreza w województwie wielkopolskim – okazja do spotkania się fachowców z różnych dziedzin, podsumowania mijającego sezonu turystycznego, a także wymiany doświadczeń i integracji branży. W Obchodach uczestniczą reprezentanci środowisk, dla których ważny jest rozwój turystyki i promocja Wielkopolski, a więc m.in. przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, stowarzyszeń i lokalnych organizacji turystycznych, uczelni kształcących kadry dla turystyki, branży turystycznej, samorządów lokalnych, a także władze i członkowie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, publicyści krajoznawczy, media oraz inne podmioty i osoby odgrywające znaczącą rolę w popularyzowaniu turystyki.
[nggallery id=391]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun