Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Kultura, Wydarzenia » Blues na deptaku

Na jeziorańskim deptaku odbyły się koncerty w ramach Polskiego Dnia Bluesa. Na scenie wystąpili śremskie talenty oraz Izotop, Niebieska Sowa i Tandeta Blues Band.

Czwarty raz w Śremie organizowane są obchody Polskiego Dnia Bluesa. Związane jest to z urodzinami BB Kinga. W tym roku impreza po raz pierwszy odbyła się na Jezioranach. Od 12:00 rozpoczęły się występy śremskich talentów ze studia piosenki „Melody”, które prowadzi Julia Bartkowiak.

Wieczór koncertowy wystartował o 16:00 Zagrali: Izotop z Poznania, Niebieska Sowa z Leszna oraz Tandeta Blues Band z okolic Krotoszyna.

Historia Izotopu rozpoczyna się na przełomie lat 1996 i 1997. Tworzą go muzycy z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego, którzy trwale zapisali się w tworzenie historii polskiego rocka i bluesa. Cechuje ich długoletni staż estradowy i duże zainteresowanie muzyczne. Członkowie tego zespołu byli założycielami i muzykami takich zespołów jak: Stress, Heam, Turbo, Non Iron, Ceti, Hot Water oraz RMI.

Zespół Niebieska Sowa powstał w lutym 2012 roku. Posiadają bluesowy repertuar z tekstami Darka Kociołka. W swojej muzyce wykorzystają własnoręcznie wykonaną gitarę tzw. „cigar box guitar”. Są laureatami licznych festiwali. Zdobyli m.in. pierwsze miejsce oraz nagrody dla najlepszego wokalisty i najlepszego perkusisty podczas Bluesu nad Bobrem w zeszłym roku.

Tandeta Blues Band został założony w 1988 roku. Jednak po 3 miesiącach zawiesili działalność. Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013 roku. Wzięli udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie.

[nggallery id=392]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun