Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Zatrzymano piratów drogowych

Policjanci coraz częściej kierują wnioski do sądów o ukaranie piratów drogowych. W sobotę zatrzymano 46-latka z gminy Kórnik, a w niedzielę 21-latka z powiatu śremskiego.

W sobotę (20.09.) po 21:00 policjanci drogówki patrolowali obwodnicę Śremu i Zbrudzewa. Przy skrzyżowaniu z drogą do Kawcza ujawnili pirata drogowego, który nadmiernie przekroczył prędkość. Przy dopuszczalnej prędkości 70 km/h jechał 121 km/h. Sprawcą wykroczenia był 46-letni mieszkaniec gminy Kórnik. Ukarano go 10 punktami karnymi oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

W niedzielę około 13:30 w Wyrzece do kontroli drogowej zatrzymano 21-latka kierującego samochodem marki DaimlerChrysler. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Dodatkowo spowodował dodatkowe zagrożenie wyprzedzając inne auto w miejscu niedozwolonym. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, nałożyli 11 punktów karnych oraz skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach, a jednocześnie przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych w całym kraju.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun