Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Śrem » 8 sygnalizacji na odcinku 1,5 km

Przyspieszyły prace remontowe w ciągu ulic Powstańców Wielkopolskich i Gostyńskiej. Na całym odcinku powstanie aż 8 przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Po zakończonych pracach na Chłapowskiego i drodze z Nochowa do Nochówka tempa nabrał remont Powstańców Wielkopolskich i Gostyńskiej. Obecnie następuje budowa ciągów pieszo-rowerowych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych postanowiono prawie na każdym przejściu dla pieszych postawić sygnalizację świetlną. Dla kierowców oznacza to jednak wydłużony czas przejazdu tymi ulicami.

Przejścia dla pieszych z sygnalizacją pojawiają się na wysokości wiaduktu kolejowego, budynku dworca autobusowego, klubu KSA Fitness Zone, przy skrzyżowaniu z ulicą Reja, przy bloku wielorodzinnym przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 14, przy skrzyżowaniach z ulicami: Jasna, Glinki i Wiejska.

Kierowcy, piesi i rowerzyści poruszający się remontowanymi ulicami muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Jezdnia jest obustronnie zwężona i czasami następuje wstrzymanie ruchu, ponieważ z drogi korzystają pojazdy budowy.

Przypominamy, że od poniedziałku nastąpi zamknięcie ulicy Gostyńskiej (od Mickiewicza do Staszica). Proponujemy objazd ulicami Staszica, Grunwaldzka i Zamenhofa, a kierowcom jadącym do centrum zalecamy omijać również ulicę Powstańców Wielkopolskich.

Oto kilka fotografii z postępów remontu:

[nggallery id=393]

Tagi:

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun