Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Powiat Śremski » Dwudzieste urodziny Ekonomika

W piątek i sobotę (26-27.09.) śremski Ekonomik świętował 20 lecie istnienia. Główne uroczystości rozpoczęły się w piątek. Odprawiono mszę świętą oraz zaproszono gości, nauczycieli, uczniów i absolwentów na uroczystą galę.

Była to okazja, by podczas mszy świętej podziękować za wszystko, co przez minione 20 lat udało się osiągnąć i wspólnie pomodlić za dalsze sukcesy jej uczniów i nauczycieli oraz całej szkolnej społeczności. Ta wyjątkowa msza św. w muzycznej oprawie uczniów Ekonomika odprawiona została w Kościele Pofranciszkańskim.

Ważnym punktem piątkowych uroczystości była uroczysta gala jubileuszowa. W sali gimnastycznej Ekonomika zapanowała wyjątkowa atmosfera. Przypomniano historię szkoły, która od 20 lat zajmuje bardzo ważne miejsce w lokalnym krajobrazie oświatowym. Dyrektor szkoły Piotr Karliński mówił m.in. o tym, jaką szkołą jest dziś Ekonomik i jakimi sukcesami może się poszczycić.
Zaproszeni goście gratulowali Szkole jej osiągnięć i wspaniałej atmosfery, którą szczególnie podkreślają uczniowie. Galę 20 – lecia zaszczycili swa obecnością m.in. starosta śremski Piotr Ruta, burmistrz Śremu Adam Lewandowski, ks. prałat Marian Brucki, wicestarosta śremski Daniel Cicharski, pierwszy dyrektor ZSE Jerzy Polanowski i jego zastępca Maria Kubiszewska. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i organizacji. Obecny był m.in. dowódca 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie ppłk. Zbigniew Marek. Nie zabrakło przedstawicieli dwóch wyższych uczelni, które współpracują z Ekonomikiem – Wyższej Szkoły Bankowej oraz Wyższej
Szkoły Logistyki.

Finałem uroczystej gali był program artystyczny. Na scenie pojawili się absolwenci Ekonomika rocznik 2011 Malwina Barcz i Patryk Szablewski. Zabrali zebranych w mała podróż sentymentalną. Wspominali swój pobyt w szkole, nauczycieli i kolegów. Na scenie prezentowali się utalentowani muzycznie uczniowie i absolwenci Ekonomika. Szczególnym gościem gali była Ania Sobkowiak, absolwentka rocznik 2010, która trenuje pole dance i podczas części artystycznej zaprezentowała swe umiejętności, wzbudzając wiele emocji.

Sobota upłynęła pod znakiem wspomnień i spotkań po latach. Poranny Bieg 20–lecia zgromadził na starcie nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również przyjaciół Szkoły. O godzinie 13.00 rozpoczął się Piknik Wspomnień Czar, podczas którego absolwenci Ekonomika mieli okazję spotkać się porozmawiać, zobaczyć z dawnymi nauczycielami i wychowawcami. Ukoronowaniem jubileuszu był wieczorny Koncert Absolwentów. W niezwykły klimat zgromadzonych gości wprowadzili artyści. Blisko dwie godziny niezwykłych przeżyć artystycznych możliwe było dzięki temu, że w Ekonomiku uczyło się i nadal uczy wielu bardzo utalentowanych ludzi. Artyści prezentowali najróżniejsze gatunki muzyczne, wprowadzając gości raz w nastroje bardzo nostalgiczne, a raz ożywiając atmosferę. Koncert poprowadzili sprawdzeni już w roli konferansjerów absolwenci Malwina Barcz i Patryk Szablewski.

Jak zwykle w Ekonomiku przy okazji wspólnej zabawy pojawia się ważny cel. Sobotni Koncert Absolwentów miał charakter charytatywny. Uczniowie i absolwenci Ekonomika postanowili po raz kolejny wesprzeć małego Kajtka chorego na EB. Chłopiec ma półtora roku i od kilku miesięcy uczniowie Ekonomika podejmują różne inicjatywy, by pomóc Kajtkowi i jego Mamie w walce z tą rzadką i bardzo ciężką chorobą. Przed koncertem oraz w trakcie wspólnej zabawy zbierano fundusze na wyjazd Kajtka na drogą rehabilitację do niemieckiej kliniki. Sobotni koncert był okazją do prawdziwej podróży w czasie. Na scenie gościli ci, którzy zakończyli naukę w Ekonomiku już kilka lat temu oraz ci, którzy swą przygodę z Ekonomikiem dopiero rozpoczynają. Wspaniała atmosfera podczas koncertu to wyjątkowe podsumowanie obchodów 20 urodzin Ekonomika.

Tekst: Katarzyna Grzegorczyk. Fot.: ZSE w Śremie.

[nggallery id=398]

Napisz komentarz

© 2014 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun