Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Palili marihuanę

marihuanaW miniony piątek, 29 maja br. policjanci Wydziału Kryminalnego w Śremie przy ulicy Powstańców Wlkp. zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Śremu. Mężczyźni zostali osadzeni w śremskiej Komendzie do wyjaśnienia sprawy posiadania narkotyków. W toku realizowanych czynności policjanci ustalili także, iż od stycznia 2008r. do 29 maja br. 24 – letni mieszkaniec Śremu pięćdziesiąt razy udzielił środka odurzającego w postaci ziela konopi 26 – letniemu śremianinowi.

Był piątek, 29 maja 2009r. godz. 22.10. Policjanci Wydziału Kryminalnego śremskiej Komendy na terenie zieleńca przy ulicy Powstańców Wlkp. w Śremie wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. U 26 – letniego śremianina ujawnili szklaną lufkę ze smolistą substancją, a przy 24 – letnim mężczyźnie policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe z zapięciem strunowym. W jednym woreczku był susz roślinny, a w drugim jego śladowe ilości.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i przewieźli ich do śremskiej Komendy. Okazało się, że zatrzymani są też w stanie po użyciu alkoholu. Zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wyjaśnienia sprawy.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni od stycznia 2008r. co jakiś czas spotykali się i wspólnie w parkach, na skwerach, a także na terenach osiedli w Śremie palili marihuanę. Narkotyk wcześniej kupował, przynosił i częstował nim młodszy z zatrzymanych mężczyzn. Z jego wyjaśnień wynika, że marihuanę zazwyczaj kupował okazjonalnie w Poznaniu, płacąc 20 złotych za woreczek. Mężczyzna podczas przesłuchań przyznał się do posiadania w dniu 29 maja br. marihuany, a także do przedstawionych mu pięćdziesięciu zarzutów związanych z udzielaniem od stycznia 2008r. do 29 maja br. tego narkotyku 26 – letniemu mieszkańcowi Śremu.

Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Zarówno posiadanie jak i udzielanie narkotyków to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: materiał prasowy KPP Śrem

komentarze

  1. wojtek pisze:

    no jasne – może zaraz karę śmierci wykonać, durne policjanty. Chłopaki dorośli za swoje palą, nikomu nie szkodzą. Może lepiej się napić legalnej wódy i pogonić siekierą sąsiada?

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun