Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski, Wydarzenia » Włościejewki zwyciężyły w II Turnieju 4 Sołectw

p1100524m31 maja br. w Chwałkowie Kościelnym(zeszłoroczny zwycięzca) odbył się Finał II Turnieju 4 Sołectw. Poprzez internetowe głosowanie na stronach powiatu śremskiegop1100585m do głównego finału wyłoniono 4 sołectwa:  Góra, Międzychód, Włościejewki i Ludwikowo. Jednakże Ludwikowo się nie wstawiło i o miano najlepszego walczyły więc trzy pierwsze drużyny.
Z powodu deszczowej pogody odbyły się tylko cztery z zaplanowanych 5 konkurencji:

  1. rozwiązanie krzyżówki,
  2. slalom na taczkach,
  3. wędkarska (rzut piłeczką do wiaderka oraz rzut gumiakiem)
  4. ubieranie na cebulę.

p1100575mNie udało się niestety dokończyć przeciągania liny, którą rozpoczęły p1100571mWłościejewki i Międzychód. Silna ulewa pokrzyżowała bowiem dalszą rywalizację.

Najlepszą drużyną okazały się Włościejewki (sołectwo zdobyło 15 pkt.), które zaledwie o 1 pkt. wyprzedziły Międzychód (14 pkt). III miejsce przypadło sołectwu z Góry, które zdobyło 10 pkt.

Zwycięska drużyna otrzymała symboliczny czek na 1000 zł brutto oraz podobnie jak reszta uczestników – materiały promocyjne powiatu.


Pokaż II Turniej 4 Sołectw na większej mapie
Następny gospodarzem III Turnieju 4 Sołectw będą tegoroczni zwycięzcy Włościejewki.

Między konkurencjami odbyły się prezentacje poszczególnych wsi. Dla najlepszej z nich jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną (włodarze starostwa nie raczyli poinformowali co to była za nagroda). Po p1100550mraz drugi tego dnia okazali się najlepsi członkowie drużyny z Włościejewek, którzy w humorystyczny sposób przybliżyli miejsce swojego zamieszkania.

p1100536mZ powodu pogody niestety trzeba było odwołać zabawę taneczną przy zespole Jamaks z Książa Wlkp., która miała zakończyć turniej.

Zmagania drużyn oceniało jury w składzie:  Starosta Śremski Tadeusz Waczyński, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Śremskiego Jerzy Ratajczak, Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, Kierownik Referatu ds. p1100531mObywatelskich w Urzędzie Miasta i Gminy Dolsk Mirella Godawa i Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Śremie Katarzyna Chilińska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się też m.in. Jerzy Rylski, członek Zarządu Powiatu w Śremie oraz Mariola Kołodziejczak, dyrektor Centrum Kultury w Książu Wlkp., które pomogło w organizacji imprezy.
Składy poszczególnych drużyn:

I MIEJSCE: Włościejewki: Iwona Zegar (sołtys – kapitan), Marzena Koczorowska, Helena Piasecka, Artur Muślewski, Janusz Piasecki i Sławomir Przestrzelski.

II MIEJSCE: Międzychód: Zenon Rusiak (sołtys – kapitan), Grzegorz Grześkowiak, Kamil Marciniak, Dawid Szydłowski, Marcin Czapla i Mateusz Antkowiak.

III MIEJSCE: Góra: Dariusz Skrzypczak (sołtys – kapitan), Michał Ciesielski, Piotr Nawrot, Dorota Bolewska, Małgorzata Skrzypczak, Leszek Łajdych.

p1100528m p1100527m p1100524m

Źródło: Strony Internetowe Powiatu Śremskiego powiat-srem.pl

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun