Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Wędkarze podsumowali ubiegły sezon

W niedzielę (11.01.) w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie wędkarze z Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto podsumowali ubiegły rok.

Podczas niedzielnego spotkania omówiono najważniejsze zagadnienia związane z działalnością Koła. wręczono odznaki za zasługi oraz puchary za najlepsze wyniki. Przedstawiono sprawy związane z organizacją zawodów i konkursów wędkarskich, ochroną wód i czystością nad naszymi wodami, zarybianiem. Wręczono odznaki za zasługi oraz puchary za najlepsze wyniki.

Na pytania wędkarzy odpowiadał zaproszony na zebranie Zastępca Burmistrza Śremu – Bartosz Żeleźny. Jednak nie udzielił wielu odpowiedzi, ze względu na bark wiedzy w kilku sprawach.

Koło PZW Śrem-Miasto liczy 830 członków i jest najliczniejszym Kołem w naszym mieście. Wędkarze mogą brać udział w konkursach wędkarskich. W ubiegłym roku podczas zawodów złowiono ponad 700 kg ryb. Również mali adepci sztuki wędkarskiej mają swój konkurs. 1 czerwca 79 dzieci wraz z opiekunami spędzili mile czas z wędkami w rękach. Po ciężkich zmaganiach zostały obdarowane licznymi nagrodami.

Młodzieżowa reprezentacja Koła Śrem-Miasto zajęła wysokie pozycje w klasyfikacji ogólnej Grand Prix Okręgu Poznańskiego. W kategorii do lat 14 pierwsze miejsce zdobył Adam Andrzejczak, a w kategorii do lat 16 na trzecim miejscu uplasował się Patryk Woźniak.

W 2013 roku aby uatrakcyjnić pobyt wędkarzy nad zalewem śremscy wędkarze wybudowali wiatę wędkarską. W ubiegłym roku aktywni wędkarze z Koła Śrem-Miasto wykonali kolejne prace na terenie stanicy. Zamocowali na stałe stoły. Zadbali również o teren wokół wiaty. Posiali trawę, która na bieżąco jest koszona.

Za działalność społeczną na wniosek Zarządu Koła Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego przyznał: Złotą Odznakę PZW Grzegorzowi Michalakowi, Srebrną Odznakę PZW Mariuszowi Sosnowskiemu oraz Odznaki Honorowe Za Zasługi W Rozwoju Wędkarstwa Wielkopolskiego Zdzisławowi Raczyńskiemu, Dariuszowi Klaczyńskiemu, Marcinowi Gąsiorowskiemu, Zdzisławowi Gluzie.

WYNIKI KONKURSU NA MISTRZA KOŁA 2014

Seniorzy:

 1. Tomasz Ostrowski
 2. Artur Grześkowiak
 3. Roman Bsuczyński

Kobiety:

 1. Jolanta Domańska
 2. Krystyna Lidke

Juniorzy:

 1. Mateusz Dopierała
 2. Patryk Woźniak
 3. Adam Andrzejczak

WYNIKI KONKURSU NA NAJAKTYWNIEJSZEGO WĘDKARZA ROKU2014

Seniorzy:

 1. Tomasz Ostrowski
 2. Roman Bruczyński
 3. Andrzej Domański
 4. Artur Grześkowiak
 5. Łukasz Maksymow

Kobiety:

 1. Jolanta Domańska
 2. Krystyna Lidke

Juniorzy:

 1. Patryk Woźniak
 2. Mateusz Dopierała
 3. Adam Andrzejczak

[nggallery id=409]

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun