Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Andrzej Zaucha u Pasjonatów

W czwartek w ramach spotkań Pasjonatów wspominany był Andrzej Zaucha. Miłośnicy muzyki przypomnieli sobie najważniejsze jego utwory.

Na pierwsze spotkanie w tym roku pan Zbyszek Hoppe, nominowany do nagrody Żyrafy, przedstawił sylwetkę Andrzeja Zauchy. Przybliżył najważniejsze chwile z jego życia. Opowiedział również o mniej znanych szczegółach.

Andrzej Zaucha debiutował już jako ośmiolatek zastępując swojego ojca na weselach. Grał jako perkusista w amatorskim zespole Czarty. W latach 1968-1971 był wokalistą jazzrockowej grupy Dżamble. W 1971 roku związał się z zespołem Anawa. Po dwuletniej współpracy z Janem Kantym Pawluśkiewiczem wyjechał za granicę. W 1980 roku rozpoczął karierę solową. Współpracował m.in. z Jarosławem Śmietaną i Janem Ptaszynem Wróblewskim.

31 sierpnia 1989 wskutek udaru zmarła jego żona, Elżbieta. Nie mógł się po tym pozbierać. Zaprzyjaźnił się z aktorką Zuzanną Leśniak Andrzej zmarł śmiercią tragiczną 10 października 1991 po spektaklu „Pan Twardowski” w Krakowskim Teatrze Scena STU. Został zastrzelony wraz z Zuzanną przez jej męża. Motywem zabójstwa była zazdrość o żonę. Zabójca oddał dziewięć strzałów z pistoletu. Zaucha zginął na miejscu, Zuzanna zmarła w karetce pogotowia.

[nggallery id=411]

Tagi:

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun