Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Ekonomik zwiedza europejskie stolice

Jeszcze w starym roku, tuż przed świętami uczniowie Ekonomika pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Berlina. W tym roku odwiedzili Warszawę.

Uczniowie Ekonoma w Berlinie

Do Berlina droga daleka, ale humory dopisywały od pierwszego do ostatniego kilometra. A program wyjazdu gwarantował, że będzie, co wspominać.

Pierwszym celem wyjazdu była brama Bradenburska. Kolejna atrakcja to jarmark świąteczny, na którym uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć oraz skosztować tradycyjnych niemieckich potraw i zakupić różne gadżety świąteczne. Na koniec zwiedzanie berlińskiego muzeum sztuki. Oczywiście ważnym punktem wycieczki były zakupowe szaleństwa (szczególnie dla damskiej części wycieczki).

Po dniu spędzonym w Berlinie około godziny 23.00 wszyscy wrócili do Śremu z uśmiechem na twarzy i niezapomnianymi wrażeniami. Wyjazd był okazją do międzyklasowej integracji oraz przećwiczenia w praktyce znajomości języka niemieckiego. Okazało się, że wiele pamiętamy z lekcji, a braki zawsze można nadrobić językiem migowym.

Uczniowie Ekonomika już czekają na kolejny wyjazd. Europo, nadchodzimy!

Autor: Oskar Tyrakowska I EB (podane przez ZSE w Śremie)

Uczniowie w studio TVP

W dniach 13.01 i 14.01 odbyła się wycieczka do Warszawy w której brali udział uczniowie z naszej szkoły. Zwiedziliśmy m.in. Stadion Narodowy, Sejm, Giełdę Papierów Wartościowych czy też plan filmu „Miasto 44”. Nie obyło się również bez wizyty w TVP. Po niektórych miejscach oprowadzał nas przewodnik i dzięki temu dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek np. jeden z 4 telebimów na Stadionie Narodowym jest wielkości mieszkania (6mx9m) , a oświetlenie zewnętrzne „koszyka” dziennie kosztuje ok .1,50 zł.  Studio „Jakiej to melodii” w rzeczywistości nie jest tak duże i kolorowe jak nam się wydaje na szklanym ekranie.

Często podczas wycieczki padały pytania:  jakie są koszty , ile potrzeba i ile kosztuje murawa na Narodowym,   jak można zmniejszyć koszty? – w sumie nic dziwnego, w końcu jesteśmy ekonomistami, logistykami i nurtują nas takie pytania.

Spacerując Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem zobaczyliśmy m.in. Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Starówkę oraz pomnik Syrenki.

Była to wycieczka dwudniowa więc i nocleg był niczego sobie. Pan kierowca odwiózł nas bezpiecznie na miejsce naszej zbiórki, po czym każdy z nas pojechał  do domu (niektórzy zakrwawieni, po charakteryzacji filmowej, chcieli zrobić „niespodziankę” rodzicom).

Warto korzystać z wycieczek szkolnych i prężnie brać w nich udział, bo takie podróże nie tylko kształcą, ale są zupełnie inne, niż te w gronie znajomych.

Autor: Natalia Mikołajczak kl. IV TA (podane przez ZSE w Śremie)


[nggallery id=412]


Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun