Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Śrem » Dwa potrącenia przy rondzie

W ostatnim czasie doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Łączy je Rondo im. Św. Jana Pawła II.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 lutego po 18:00. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem, 24-letni mieszkaniec Śremu, zjeżdżając z ronda, nie udzielił pierwszeństwa pieszej, 66–letniej śremiance, znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Kierującemu citroenem zatrzymano prawo jazdy.

Następne potrącenie miało miejsce 3 marca przed 7:00. Kierująca citroenem, 34-letnia śremianka jadąc ulicą Kilińskiego z kierunku Ronda im. Armii Krajowej, nie udzieliła pierwszeństwa pieszej, 36–letniej kobiecie, która również przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. W tym przypadku również policjanci zatrzymali sprawczyni prawo jazdy.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie ze strażnikami miejskimi kontrolowali ruch pieszych i pojazdów w rejonie skrzyżowań. Wczoraj (4.03.) nałożono 37 mandatów karnych – 9 na kierujących pojazdami i 28 na pieszych. Ukarano 3 kierujących, którzy podczas jazdy korzystali z telefonów komórkowych, 5 kierujących niekorzystających z pasów bezpieczeństwa, 1 kierującego rowerem, który przejeżdżał po przejściu dla pieszych, 25 pieszych przechodzących w niedozwolonym miejscu oraz 3 pieszych, którzy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

2 komentarze

  1. Tutejszy pisze:

    Swoją drogą przepuszczanie pieszego na wyjeździe z ronda niweczy całą jego funkcjonalność.

  2. Darek pisze:

    37 mandatów, w tym 28 na pieszych , wniosek nasuwa się sam : piesi nie są odpowiednio przeszkoleni do poruszania się po drodze.W dzisiejszych czasach każdy powinien posiadać dokument uprawniający do poruszania się po drodze ( tak tak chodnik przylegający do ulicy to też droga) Za moich czasów ( a ruch był o stokroć razy mniejszy) uczono w szkołach że przed wejściem na pasy pieszy spogląda w lewo potem w prawo i potem jeszcze raz w lewo i gdy jest pewien że nic nie jedzie to przechodzi. W dzisiejszych czasach Pieszy ma pierwszeństwo ( choć wiadomo że w starciu z pojazdem nie ma najmniejszych szans ) i wchodzi na pasy przed jadący pojazd nawet nie przekręcając głowy w lewo , jak przysłowiowa święta krowa. Na litość Boską Piesi dbajcie o swoje życie , co z tego że macie pierwszeństwo jak możecie tego nie przeżyć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun