Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Informacje policyjne, Śrem » Pijany kierowca zabił kobietę

W niedzielę (19.04.) przed 21:00 doszło do tragicznego wypadku na obwodnicy Zbrudzewa.

Nietrzeźwy kierujący volvo, 29-letni poznaniak, uderzył w jadący w tym samym kierunku Nissana Micrę, którego kierowała 51-letnia śremianka. Następnie oba pojazdy zjechały z nasypu na pole uprawne. Sprawca wypadku uciekł  z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy rannej kobiecie.

Kierująca nissanem z licznymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, w którym wczoraj wieczorem zmarła.

Policjanci po godzinie ustalili, kto kierował volvo. O 22:00 dzielnicowy w jednym z mieszkań w Śremie zatrzymał mężczyznę. Okazało się, że był w stanie nietrzeźwości. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie – 0,71 mg/l, II badanie – 0,72 mg/l. Wczoraj usłyszał zarzut i został przesłuchany.

Dziś sąd zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie. Fot. KPP w Śremie.

3 komentarze

 1. Ja pisze:

  Tyle pieniędzy idzie na kampanie ” Piłeś, nie jedź” itp … szkoda naszej kasy na plakaty, reklamy, na których zarabiają firmy powiązane z zleceniodawcą! Zmienić prawo – 25 lat lub dożywocie za zabójstwo używając samochodu jako narzędzia! Szybko hołota zniknęła by z drogi. 8 lat to policzek dla rodziny zmarłej.
  [*]

 2. Michał pisze:

  Wsadzić go do micry i przypier**lić rozpędzonym do maximum volvo. Albo po prostu młotkiem łeb roz**bać.
  Co to jest za kara 8 lat w hotelu za pieniądze podatników?

 3. emeryt.. pisze:

  …ustawodawcy jeżdżą sami pod wpływem alkoholu i dlatego nie wprowadzają przepisu o utracie samochodu jeżeli prowadzi się go pod wpływem alkoholu…proste…

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun