Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » 70-lat śremskiego koła wędkarskiego

W niedzielę odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Koła PZW nr 127 Śrem-Miasto.

Śremskie Koło powstało w 1945 roku zaraz po wyzwoleniu miasta spod okupacji hitlerowskiej. Grupa aktywistów powołała Towarzystwo Wędkarskie „Warta”. Pierwotna działalność towarzystwa skupiała się na uzyskaniu dostępu do coraz większej liczby akwenów. Nie zapomniano również o licznych imprezach integrujących środowisko wędkarskie.

Z chwilą powstania w 1950 roku Polskiego Związku Wędkarskiego towarzystwo „Warta” jako jedno z pierwszych zgłosiło swój akces przynależności do poznańskiego okręgu PZW.

W początkach swojej działalności Koło narażone było na trudności logistyczne i organizacyjne. Brakowało wyposażenia technicznego oraz stałej siedziby. Zaangażowanie i determinacja aktywistów Koła przy jednocześnie dużej przychylności władz doprowadziła ostatecznie do udostępnienia pomieszczeń w Radzie Miejskiej – opowiadał Marek Szalony, Prezes Koła.

Obecną siedzibą są pomieszczenia w budynku przy ul. Kochanowskiego w Śremie. Koło liczy ponad 800 członków, co jest jednym z najlepszych wyników w okręgu poznańskim. Koło Śrem-Miasto jest odpowiedzialne za zarybianie i opiekę nad dwoma znaczącymi dla mieszkańców Śremu akwenami: odcinka rzeki Warty oraz Zalewu Śrem-Gaj A. Na zalewie corocznie odbywa się kilkadziesiąt zawodów wędkarskich rangi lokalnej, rejonowej i okręgowej.

Koło Śrem-Miasto bierze aktywny udział w organizacji sportu wędkarskiego. Za priorytetową sprawę uznają stwarzanie szans dla młodych adeptów sztuki wędkarskiej. Juniorzy odnoszą znaczące sukcesy w zawodach szczebla rejonowego i okręgowego. Do stałego kalendarza imprez wędkarskich w Śremie weszły cieszące się dużą frekwencją zawody z okazji Dnia Dziecka.

[nggallery id=438]

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun