Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Śrem » Stop wariatom drogowym

Fot. KPP w Śremie.

W ubiegły weekend na śremskich drogach pojawiły się nietypowe patrole policji. Funkcjonariuszom towarzyszyły wolontariuszki PZU, które rozdawały kierowcom niebieskie serduszka przypominające o bezpieczeństwie pieszych. A wszystko to w ramach drugiej odsłony kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

To już druga w tym roku odsłona akcji wolontariuszy PZU i policji w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Poprzednie wspólne patrole zorganizowane w połowie sierpnia zakończyły się sukcesem. Mnóstwo pozytywnych emocji, tysiące rozdanych serc  i ogromne zainteresowanie użytkowników dróg towarzyszyły w drugiej odsłonie akcji.

Fot. PZU.

Podczas rutynowej kontroli kierowcy zatrzymanych samochodów mieli możliwość porozmawiania z wolontariuszem PZU. Otrzymali też niebieskie serca, które mają przypominać o bezpieczeństwie na drodze. Nawiązany kontakt z kierowcą i pasażerem to bezpośrednia zachęta do ostrożnej i bezpiecznej jazdy oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych, którymi przecież mogą być ich bliscy. Niebieskie serca, które otrzymują kierowcy od wolontariuszy podczas kontroli to impuls do pozytywnych zmian. Zawieszone w aucie cały czas przypominają o przesłaniu kampanii „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi.” Wolontariusze PZU, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami i pasażerami mogą skutecznie oddziaływać na ich zachowania. Cieszy nas, że akcja wspólnych patroli z policją spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych pracowników. W najbliższy weekend na ulice wyjedzie kilkudziesięciu wolontariuszy. Wierzymy, że dzięki takim akcjom na drogach będzie bezpieczniej, a serduszko zawieszone w samochodzie przypomni kierowcy o bezpieczeństwie pieszych - mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i wspólnie powinni zadbać o jego poprawę.

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun