Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Kultura, Śrem » Rusza kolejny sezon Studia Plastyki

W październiku rusza kolejny sezon Studia Plastyki przy Śremskim Ośrodku Kultury. Już teraz można się zapisać.

W środku p. Urszula Brylewska-Łukomska.

Działające od dwudziestu lat przy Śremskim Ośrodku Kultury Studio Plastyki jest prowadzone w każdą sobotę od października do maja przez wybitnych pedagogów i artystów plastyków. Zajęcia z najmłodszymi są prowadzone w dwóch grupach wiekowych przez grafika Pana Piotra Wegnera, natomiast grupę młodzieży i osób dorosłych uczy malarka Pani Urszula Brylewska-Łukomska.

Przez osiem miesięcy w roku spotykają się w Ośrodku Kultury miłośnicy sztuk plastycznych we wszystkich przedziałach wiekowych, aby uczyć się od podstaw, czy tylko udoskonalać swój warsztat plastyczny. Wszystko odbywa się w przyjemnej, przyjaznej atmosferze jaką stwarzają sami kursanci, wykładowcy oraz wyjątkowe miejsce jakim jest Ośrodek.

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia systematycznie ma szansę nie tylko na rozwój swoich zainteresowań i zdolności ale również uzyskuje przygotowanie do egzaminów wstępnych, co sprawia, że ma ułatwioną możliwość kształcenia się na kierunkach artystycznych. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci od lat sześciu.

Dorośli kursanci poza warsztatami odbywającymi się bezpośrednio w Ośrodku zdobywają wiedzę na spotkaniach wyjazdowych np. do muzeów i galerii.

Uwieńczeniem każdego roku edukacyjnego jest wystawa organizowana zawsze w ostatnią sobotę maja, która prezentuje całoroczny dorobek wszystkich uczestników. Prace na wysokim poziomie artystycznym są dodatkowo prezentowane na indywidualnych wystawach w Kinoteatrze „Słonko” i poza Śremem.

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun