Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Kultura, Śrem » Ekologicznie w Śremie

Śremski Ośrodek Kultury zrealizuje duży projekt pn. „Ekologiczny Rytm Miasta Śrem – integracja ekologiczna, warsztaty i konkursy”. Otrzymał na ten cel dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł.

Śremski Ośrodek Kultury skierował wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który przeszedł pozytywną weryfikację. Projekt ekologiczny ŚOK został dofinansowany w całości kwotą 75 tys. zł. To wielkie wyróżnienie dla nas i dla naszego miasta, szczególnie że edukacja ekologiczna z aspektem artystycznym będzie ciekawym przeżyciem dla uczestników, z pewnością również potrzebnym i pożytecznym – napisała pani Ewa Kaźmierczak, dyrektor ŚOK w specjalnym oświadczeniu – Rok 2015 dla Śremskiego Ośrodka Kultury to nie tylko realizacja oferty kulturalnej dla mieszkańców, ale również możliwość realizacji dużego projektu, w którym edukujemy ekologicznie poprzez działania artystyczne.

W ramach projektu odbędą się konkursy, wystawy warsztaty i happeningi. Laureaci konkursów otrzymają cenne nagrody, a każdy uczestnik pakiet upominków (komiksy „Przygody Śremka Ekologa, notesy, ekologiczne torby, ołówki i smycze). Ponadto przy każdej placówce oświatowej zostanie posadzone drzewko z pamiątkową tablicą.


Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun