Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Podpalacz kontenerów złapany

W ubiegły piątek doszło do pożaru kontenera typu „dzwon” na makulaturę. Było to podpalenie. Policji udało się zatrzymać sprawcę tego czynu.

Fot. Cezary P (CC-BY-SA-3.0)

Przed północą dyżurny śremskiej komendy został powiadomiony o pożarze pojemnika na makulaturę przy ulicy Przemysłowej w Śremie. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. Policjanci w rejonie zdarzenia zauważyli mężczyznę, który obserwował miejsce pożaru. Był to znany funkcjonariuszem 22-letni śremianin.

Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć funkcjonariuszom celu swojego pobytu  na miejscu zdarzenia. Był też nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,71 mg/l. Został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie” – informuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie – z ustaleń policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się sprawą wynika, że 22 – latek celowo wrzucił palącą się zapałkę do kontenera na śmieci typu „dzwon” przeznaczonego na odpady papiernicze i spowodował całkowite spalenie tego pojemnika, a jednocześnie straty w wysokości 1000 złotych. Ponadto w wyniku pożaru uszkodzony został też kosz na odpady biodegradowalne. W tym wypadku starty oszacowano na 250 złotych.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

To nie pierwsze podpalenie dokonane przez tego mężczyznę. W kwietniu 22-latek podpalił dwa kontenery znajdujące się przy Kilińskiego i Wojska Polskiego.

Na podstawie informacji prasowej KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun