Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Śrem » Będą kolejne markety?

Przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Grunwaldzkiej zamiast bloków może powstać kolejny market. Ponadto prywatny przedsiębiorca, który kupił teren od gminy za ok. 1,5 mln zł, sprzedaje go teraz za dwukrotność tej kwoty.

Szybko się zmieniają plany zagospodarowania przestrzennego w naszej gminie. Niedawno sprzedano część terenu należącego do Gimnazjum nr 1 w Śremie pod zabudowę mieszkaniową. Prywatny przedsiębiorca kupił tę działkę za 1 200 000 zł netto. Jednak postanowił ją sprzedać za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego za 2 999 999 zł. Wystawił ją jako działkę z pozwoleniem na budowę obiektu handlowego.

Gdy w tym miejscu powstanie market, będzie on silną konkurencją dla niedawno oddanego do użytku targowiska miejskiego.

Były teren gimnazjum to nie jedyne miejsce, które zostało sprzedane pod zabudowę. 23 września pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży stadionu przy ul. Zamenhofa. Miesiąc wcześniej został złożony wniosek o zmianę przeznaczenia tego terenu.

Moim zdaniem sprzedając stadion przy Zamenhofa pozbywamy się części historii miasta i z tego względu mam pretensje do tych radnych, którzy poparli tą decyzję a od wielu lat są związani z naszym miastem – napisał na jednym z portali społecznościowych pan radny Piotr Mulkowski – osobiście mam wrażenie, iż władze miejskie całkowicie utraciły panowanie nad decyzjami, które podejmują. Z jednej strony fundujemy sobie aleję marketową od ul. Zamenhofa do ul. 1 Maja), całkowicie ignorując istniejące już obiekty PSS oraz świeżo oddane targowisko, którego sens wydaje się w tym momencie wysoce wątpliwy.

Tagi:

komentarze

  1. gxgame pisze:

    „Prywatny przedsiębiorca kupił tę działkę za 1 2000 000 zł netto”?? raczej za 1 200 000zł. heh

Napisz komentarz

© 2015 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun